I ftuar në emisionin "Të Paekspozuarit", ish nënkryetari i Partisë Demokratike, Astrit Patozi foli për zgjedhjet e brendshme të kësaj…
Ish ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ishte ditën e sotme në kamin e Jalës, me të rinjtë e FRESSH, ku…
Zgjedhja e kryetarit të ri brenda PD, me kandidat deputetin Eduart Selami dhe kryetarin aktual Lulzim Basha, ka ngjallur tensione…
Deputetja e Partisë Demokratike Jozefina Topalli ka bërë një deklaratë të fortë ndaj kryetarit të “ngrirë” Lulzim Basha, lidhur me…
Kryeministri Edi Rama ditën e  sotme ka qenë në qytetin e Lezhës, nag ku ka vijuar dëgjesat me qytetarët, për…
Ish ministri i Drjetësisë Ylli Manjani, ka kritikuar në distancë ditën e sotme me kreun e ALUIZNI-t, Artan Lame. Me…
Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka zgjedhur të urojë shërim të shpejtë për senatorin amerikan John McCain nëpërmjet një postimi…
Kryeministri Edi Rama reagon sërish lidhur me shkarkimin e kreut të ALUIZN-it, Përparim Sino, disa ditë më parë në Berat pas ankesës…
Edhe ish ministri socialist, deputeti që hap listën e Gjirokastrës Bledi Çuçi thotë se për shumë vetë fitorja e zgjedhjeve…
Ish iministri Jashtëm dhe  ish-deputeti i Partisë Demokratike, Besnik Mustafaj, ishte i ftuar në një intervistë në televizionin “News24”, ka…
Kryeministri Edi Rama ka publikuar një listë, në të cilën ka renditur të gjitha operacionet që po përgatiten për 100…
Tashmë që edhe pak ditë na ndajnë nga zgjedhjet për kryetar partie brenda PD, me kandidat Eduart Selami dhe Lulzim…
Nivelet e ndotjes në muajt e verës janën dhe më evidente, për shkak dhe të rritjes së temeperaturave.
Me të madhe ka trumpetuar kryeministri Edi Rama zhdukjen e fenomenit të nepotizmit, së fundmi edhe atë të ndarje së…
Emërimi i Arben Çukos, në një nga derjtoritë më të rëndësishme në vend, siç është ajo e burgjeve, është konisderuar…
Page 1 of 965

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al