Politologu Krasniqi: Parlamenti shqiptar, shumica me diplomë “Kristali”

Publikuar tek: fcb-bomb, më 15:14 05-03-2015 Politologu Krasniqi: Parlamenti shqiptar, shumica me diplomë “Kristali” Faksimile e studimit botuar ne faqen e Institutit te Studimeve Politike

Politologu Afrim Krasniqi, drejtues i Institutit Shqiptar të Studimeve Politike, menjëherë pas seancës parlamentare të ditës së sotme, ka hedhur të dhënat e nxjerra nga ky institut, për shkollimin e deputetëve të kësaj legjislature. 

“Parlamenti shqiptar, ja profesionet, shkollimi, të dhëna që tregojnë se sa përfaqësues është” shkruan Krasniqi në twitter.

Dhe sipas studimit, rezulton se pjesa më e madhe e deputetëve i kanë marrë diplomat në Universitetin privat Kristal, i cili është mbyllur dhe në Shkodër gjithashtu. Duke “aluduar” në fakt edhe për cilësinë e studimeve të deputetëve. Po sipas të dhënave, shumica e deputetëve kanë përfunduar juridikun, por shumica e tyre janë juristë part-time që e kanë kryer shkollën në fundjavë. Duket se edhe CV për deputetët janë shumë të vështira të bëhen publike, në mungesë të transparencës publike. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029340982437134
array(1) { ["section"]=> string(72) "politologu-krasniqi-parlamenti-shqiptar-shumica-me-diplome-kristali-5041" }