Pollo akuzon Veliajn për projektin e vilës luksoze

Publikuar tek: politike, më 19:54 03-05-2015 Pollo akuzon Veliajn për projektin e vilës luksoze

Ish-ministri i arsimit Genc Pollo ka akuzuar Erion Veliajn për projektin e një vile luksoze me vlerë 200 mijë euro (sipas kontratës), burimi i të cilave janë të pa deklaruara.

Në disa fotografi të publikuara në media të ndryshme, pretendohet se është projekti i vilës së ish-ministrit të Mirëqënies Sociale Erion Veliaj që kap vlerën e 600 mijë eurove. Sipas asaj që raportohet, vila e çiftit Veliaj-Xoxa është projektuar sipas shijeve më të fundit dhe të dy kanë bashkëpunuar me njëstudio arkitektësh për moblimin dhe arredimin e saj.

Tashmë kandidat për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj nuk ka reaguar në lidhje me këtë lajm.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « PD zyrtarizon kandidatët për Kurbinin dhe Dropullin, nesër afati i fundit i regjistrimit
Këshilltari Emiljano Aleksi këshillon: Jepi vlerë vetes »
Article Logic
Execution time: 0.041728019714355
array(1) { ["section"]=> string(56) "pollo-akuzon-veliajn-per-projektin-e-viles-luksoze-10290" }