Portali italian publikon këtë foto:Shqipëria duket dy hapa larg

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:32 03-11-2016 Portali italian publikon këtë foto:Shqipëria duket dy hapa larg

Një portal italian publikon këtë foto magjepëse nga Shqipëria ndërsa shkruan:

Malet shqiptare në distancë shaqen fantastike, sikur të ishin një iluzion. Ndërkohë që panorama e dukshme nga Roca në Salento është reale. Shikimi humbet mes mureve e rrënojat e kështjellës dhe kulla e shekullit të gjashtëmbëdhjetë. Shqipëria, në këto kushte atmosferike duket edhe më afër.

Gianvito Rutigliano, foto  Alfonso Zuccalà

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021979093551636
array(1) { ["section"]=> string(69) "portali-italian-publikon-kete-foto-shqiperia-duket-dy-hapa-larg-58260" }