Pranga tre shqiptarëve në Itali, kapen me 12 kg kokainë dhe 4.5 kg heroinë (EMRAT-FOTO)

Publikuar tek: rajon, më 20:29 09-02-2018 Pranga tre shqiptarëve në Itali, kapen me 12 kg kokainë dhe 4.5 kg heroinë (EMRAT-FOTO)

Tre shqiptarë janë arrestuar sot në Itali gjatë një operacioni blic të karabinierëve.

Shqiptarët u kapën teksa kishin arritur me makinën e tyre në qytetin Mariano Comense, ku besohet se kishin në plan të kalonin kufirin drejt Zvicrës.

Në pranga kanë rënë shqiptarët:

Edison Proshka, 27 vjeç

Agim Proshka, 38 vjeç

Jurgen Verbofshi, 20 vjeç

asdfwg2w4g23gswdf.jpg

Gjatë kontrollit në automjet, brenda një kutie u gjetën 12 kilogram kokainë dhe 4.5 kilogram heroinë. 5.5 kilogram kokainë u gjet e fshehur në bagazhin e makinës tip “Citroen C3”. Në total 17 kilogram drogë.

Policia italiane ushtroi kontroll në banesën e Agim Poshkës, në komunën Figino Serenza ku u gjetën 8.400 euro kesh.

Policia italiane ushtroi kontroll në banesën e Agim Poshkës, në komunën Figino Serenza ku u gjetën 8.400 euro kesh.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vrasja e Ivanoviç, Kosova i dërgon informacione të rëndësishme Serbisë
»
Article Logic
Execution time: 0.025691986083984
array(1) { ["section"]=> string(91) "pranga-tre-shqiptareve-ne-itali-kapen-me-12-kg-kokaine-dhe-4-5-kg-heroine-emrat-foto-109757" }