Pranimi i Kosovës në Fifa, shpërthen debati nëse duhet të ketë një kombëtare

Publikuar tek: sport, më 22:00 13-05-2016 Pranimi i Kosovës në Fifa, shpërthen debati nëse duhet të ketë një kombëtare

Me pranimin e Kosovës në dy institucionet më të rëndësishme të futbollit në botë, atë të Uefa dhe Fifa, është hapur rruga për bashkimin e dy federatave dhe krijimin e një kombëtareje të vetme.

Një nga përkrahësit më të flakët të idesë për një kombëtare të vetme është kapiteni i kuqezinjve Lorik Cana, megjithatë shumë personalitete të tjera si nga futbolli apo politika nuk është se janë treguar shumë entuziastë për këtë ide.

Debatit për një kombëtare të vetme që do të sillte edhe një kampionat të përbashkët duket se ka përfshirë edhe mijëra përdorues të rrjeteve sociale të cilët poashtu kanë mendime shumë të ndryshme.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Lorik Cana hedh poshtë deklaratën e Presidentit Thaçi pas anëtarësimit në FIFA
Policia merr masa ekstreme për ndeshjen Bylis-Flamurtari, tifozët duhet t’i lexojnë »
Article Logic
Execution time: 0.023495197296143
array(1) { ["section"]=> string(81) "pranimi-i-kosoves-ne-fifa-shperthen-debati-nese-duhet-te-kete-nje-kombetare-40391" }