Presidenti Bujar Nishani shpall kombëtaren “Nder i Kombit”

Publikuar tek: politike, më 20:24 11-10-2015 Presidenti Bujar Nishani shpall kombëtaren “Nder i Kombit”

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka vlerësuar Ekipin Kombëtar të Futbollit të Shqipërisë me Dekoratën “Nderi i Kombit” me këtë motivacion:

“Në vlerësim të arritjes historike të kualifikimit për në fazën finale të Kampionatit Europian ‘Francë 2016’, për rezultatet e shkëlqyera sportive që mundësuan këto fitore si dhe për lartësimin e imazhit të Shqipërisë dhe shqiptarëve në botë duke na bërë më krenarë e të bashkuar se kurrë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama: Ëndrra e pamundur u bë realitet. Basha: Përpara Shqipe! Lironi Ballistin
Braçe poston foton e Ramës me Zahon duke festuar: Edhe Rama është pjesë e projektit »
Article Logic
Execution time: 0.031721830368042
array(1) { ["section"]=> string(62) "presidenti-bujar-nishani-shpall-kombetaren-nder-i-kombit-22901" }