Presidenti i Mamurrasit kërcënon arbitrin e takimit Itali-Shqipëri:Të bëjë kujdes gjatë gjykimit, e rrah nëse gabon

Publikuar tek: sport, më 09:35 24-03-2017 Presidenti i Mamurrasit kërcënon arbitrin e takimit Itali-Shqipëri:Të bëjë kujdes gjatë gjykimit, e rrah nëse gabon

Në mbrëmje luhet takimi i shumëpritur mes Italisë edhe Shqipërisë, e vlefshme për eleminatoret e botërorit "Rusi 2018".

Në stadiumin "Renzo Barbera" të Palermos do të ketë pafund tifozë kuqezi të cilët do ta mbështesinb nga afër ekipin e komëtares. Një tifoz i veccantë do të jetë gjithashtu në shkallët e stadiumit. Bëhet fjalë për presidentin e Mamurrasit, i cili njihet si një nga njerëzit që e do shumë futbollin dhe nuk i do padrejtësitë. Ndryshe nga tifozët e tjerë që kanë shkuar në stadium për të shijuar takimin, Ndreca ka bërë një plan. Idetë e tij janë të qarta dhe ai tregon se si do ta mbështesë kombëtaren.

"Dua të ndodhem pranë ekipit kuqezi këtë ndeshje delikate, madje nëse arbitri nuk i merr vendimet e drejta, unë do të jem i pari që do të futem në fushën e lojës. Unë jam shqiptar dhe nuk do të ndryshoj kurrë. Uroj që vendimet në këtë takim të jenë të drejta sepse ndryshe do të sakrifikoj.

Nuk më intereson fakti që jam jashtë kufijve të vendit tim. Kujtoj që jam penalizuar në një rast sepse arbitri mori vendime të gabuara dhe unë u futa në fushë dhe e godita. Të njëjtin fat do të ketë edhe arbitri Sllavko Vinçiç", përfundoi Ded Ndreca.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ndeshja me kombëtaren/ Atmosferë elektrizuese në rrugët e Italisë, ja ç’bënë tifozët kuq e zi pas mesnate (VIDEO)
Supersfida e kombëtares, arbëreshët “elektrizojnë” atmosferën dhe tifozët kuq e zi në Itali (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.024224996566772
array(1) { ["section"]=> string(120) "presidenti-i-mamurrasit-kercenon-arbitrin-e-takimit-itali-shqiperi-te-beje-kujdes-gjate-gjykimit-e-rrah-nese-gabon-72973" }