Presidenti sfidon kryeministrin, përshëndetja e pazakontë e Ilir Metës me 40 Sarandat

Publikuar tek: fcb-bomb, më 10:24 12-02-2018 Presidenti sfidon kryeministrin, përshëndetja e pazakontë e Ilir Metës me 40 Sarandat

Presidenti Ilir Meta ka sfiduar kryeministrin Edi Rama me përshëndetjen e tij të mëngjesit.

Rama zgjodhi t’u uronte shqiptarëve mirëmëngjes me pamjet e Fierit “të rilindur” ndërsa Presidenti Meta ka zgjedhur fotot e 40 vajzave me emrin Saranda.

“Të dashur miq, ju përshëndes sot me fotot e 40 Sarandave në Sarandë, në prag të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës!”, shkruan Meta.

E veçanta e tyre qëndronte në faktin se të 40 vajzat gëzojnë të njëjtin emër, të gjitha quhen Saranda. Vajzat janë nga Kosova dhe dy ditë më parë kanë kryer një vizitë të gjitha së bashku drejt qytetit bregdetar, ndonëse në sezonin e dimrit. Ky udhëtim është zhvilluar në kuadër të 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës. 

401.jpg

40.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Për të gjithë udhëtarët, në aeroport gjendet... DHOMA E LUTJEVE
“Hall me rrnue e gjyq me vdek”, pamjet lebetitëse: Burri qan me ngashërim e dridhet i tëri (Gazetarja thirrje Ramës) »
Article Logic
Execution time: 0.024397850036621
array(1) { ["section"]=> string(91) "presidenti-sfidon-kryeministrin-pershendetja-e-pazakonte-e-ilir-metes-me-40-sarandat-109976" }