Presidentja e Kosovës dekoron Ismail Kadarenë me “Urdhrin e Pavarësisë”

Publikuar tek: politike, më 15:50 11-09-2015 Presidentja e Kosovës dekoron Ismail Kadarenë me “Urdhrin e Pavarësisë”

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, vizitoi dje Shqipërinë ku u takua me krerët më të lartë të politikës si dhe mbajti një fjalë përshëndetëse gjatë seancës plenare të ditës së djeshme.

Gjatë vizitës së saj në Shqipëri, Presidentja Jahjaga dekoroi me “Urdhrin e Pavarësisë” shkrimtarin Ismail Kadare, për kontributin e jashtëzakonshëm për afirmimin e kulturës dhe letërsisë shqipe dhe për kontributin e madh në përpjekjet e Kosovës për liri, pavarësi dhe shtet sovran.

kadare2.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kryeprokurori Llalla paralajmëron arrestime, nuk bën asnjë koment për Tahirin
Ish-ministri i Jashtëm, Shehu: Vota pro Palestinës, gafë e rëndë diplomatike e Shqipërisë »
Article Logic
Execution time: 0.0040497779846191
array(1) { ["section"]=> string(75) "presidentja-e-kosoves-dekoron-ismail-kadarene-me-urdhrin-e-pavaresise-20552" }