Prishja e konsensusit për reformën në drejtësi, përfundon takimi Rama-Lu-Vlahutin në Kryeministri

Publikuar tek: politike, më 18:18 13-01-2016 Prishja e konsensusit për reformën në drejtësi, përfundon takimi Rama-Lu-Vlahutin në Kryeministri

Ambasadori i SHBA-së, Donald Lu dhe ajo e BE-së, Romana Vlahutin kanë zhvilluar në selinë e Kryeministrisë një takim me Edi Ramën.

Në qendër të takimit që zgjati rretrh dy orë, ka qenë reforma në drejtësi dhe arritja e një kompromisi mes opozitës dhe maxhorancës për përfundimin e një drafti të përbashkët. Qëndrimi i fundit i Ramës dhe Bashës tregon se palët janë shumë larg një kompromisi të mundshëm.

Gjatë ditës së djeshme, Rama e komentoi rolin e ambasadorëve në Shqipëri me fjalët: “Kanë gjetur pa bëjnë.” Ai më tej theksoi se ambasadorët janë duke mbushur boshllëkun e krijuar në vend nga Presidenti i Republikës. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ish zv.ministri i vet sulmon Ramën: Po i bën gjëmën parave dhe të ardhmes tonë
Taulant Balla inspekton lumin në Librazhd: Do t’u kërkoj emergjencave dëmshpërblim »
Article Logic
Execution time: 0.022079944610596
array(1) { ["section"]=> string(102) "prishja-e-konsensusit-per-reformen-ne-drejtesi-perfundon-takimi-rama-lu-vlahutin-ne-kryeministri-29908" }