Pritja e Niko Peleshit sapo Merkel zbriti nga avioni. Kancelarja nuk u ndal te ambienti i VIP-ave

Publikuar tek: politike, më 13:45 08-07-2015 Pritja e Niko Peleshit sapo Merkel zbriti nga avioni. Kancelarja nuk u ndal te ambienti i VIP-ave Momenti i takimit mes kancelares Merkel dhe zevendeskryeministrit Peleshi

Ky është momenti kur zëvendëskryeministri Niko Peleshi priti kancelarjen gjermane Angela Merkel me të zbritur nga avioni.

Peleshi duket teksa shtrëngon duart me Merkelin fill pas zbritjes nga shkallët e avionit, ndërsa ka shkëmbyer edhe përshëndetjet e rastit për mirsëardhjen .

Kancelarja gjermane nuk u ndal te zona e VIP-ave në Rinas por u nis menjëherë drejt Tiranës ku u prit personalisht nga kryeministri Rama në Kryeministri. Kancelarja përshëndeti në momentin e mbërritjes qindra qytetarë të grumbulluar në Bulevard si dhe në zonën përreth Kryeministrisë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Blendi Klosi kundër Erion Veliajt: Zyrat e punës, vetëm për të pritur ankesa. Duhet të japin shërbim
Të moshuarit e azilit letër Stefan Çipës: Kudo që të jeni mbeteni simbol i njeriut të punës »
Article Logic
Execution time: 0.012032985687256
array(1) { ["section"]=> string(102) "pritja-e-niko-peleshit-sapo-merkel-zbriti-nga-avioni-kancelarja-nuk-u-ndal-te-ambienti-i-vip-ave-15615" }