Procedim penal për Gent Strazimirin, deputeti akuzohet për “armëmbatje pa leje”

Publikuar tek: politike, më 19:42 28-03-2016 Procedim penal për Gent Strazimirin, deputeti akuzohet për “armëmbatje pa leje”

Policia e Shtetit ka nisur një procedim penal ndaj deputetit të Kuvendit të Shqipërisë, Gent Strazimiri. Strazimiri akuzohet për “armëmbajtje pa leje”.

Gjatë protestës së sotme te parku i liqenit artificial në Tiranë, deputeti demokrat u fotografua me armë në brez. Newsbomb.al publikoi fillimisht fotot që e vërtonin diçka të tillë, ndërsa më pas Strazimiri konfirmoi për një televizion se armën e mbante gjatë gjithë kohës me vete.

Leja e armës së Strazimirit kishte mbaruar më datë 25 mars të këtij viti dhe për këtë deputeti ishte informuar paraprakisht që më datë 17 mars.

gentiii.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ministrat e Jashtëm të Ballkanit Perëndimor mblidhen në Durrës, përgatiten për Parisin
Vendimi i PD-së, krijohet “Aleanca për Tiranën” »
Article Logic
Execution time: 0.025512933731079
array(1) { ["section"]=> string(82) "procedim-penal-per-gent-strazimirin-deputeti-akuzohet-per-armembatje-pa-leje-36246" }