Procesi i Integrimit, Çipa: Shqipëria ka përfaqësim të dobët diplomatik

Publikuar tek: aktualitet, më 23:39 22-05-2019 Procesi i Integrimit, Çipa: Shqipëria ka përfaqësim të dobët diplomatik

Gazetari dhe analisti i njohur Aleksandër Çipa shprehet se vendi ynë ka një nivel të dobët përfaqësimi diplomatik.

Në emisionin 'Arena' me Dritan Hilën, Çipa ka shtuar se është nxjerr nga axhenda platforma që do të përmbyste historinë e marrëdhënieve dhe relacionet shqiptaro-greke të 70 viteve të fundit

'Unë jam i shqetësuar sepse vendi ynë ka nivel të ulët përfaqësimi diplomatik. Unë jam i shqetësuar sepse ka një heshtje dhe një nxjerrje nga axhenda të asaj që konsiderohet platforma që do të përmbyste historinë e marrëdhënieve dhe relacionet shqiptaro-greke të 70 viteve të fundit. Për temat e pazgjidhura në 70 vite. Çfarë bëhet me këtë?', ka thënë Aleksandër Çipa.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0079610347747803
array(1) { ["section"]=> string(76) "procesi-i-integrimit-cipa-shqiperia-ka-perfaqesim-te-dobet-diplomatik-165350" }