Procesi i votimit në komunat e veriut, Thaçi: Kosova ka ndërtuar traditë për zgjedhje të suksesshme

Publikuar tek: rajon, më 10:34 19-05-2019 Procesi i votimit në komunat e veriut, Thaçi: Kosova ka ndërtuar traditë për zgjedhje të suksesshme

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka komentuar zgjedhjet që po mbahen këtë të dielë në 4 komunat e veriut të Kosovës.

Kreu i shtetit ka përgëzuar subjektet politike dhe qytetarët për fushatën e qetë si dhe ka uruar një proces të rregullt zgjedhor.

“Subjektet politike dhe qytetarët i përgëzoj për fushatën e qetë në katër komunat veriore të Kosovës dhe uroj proces të rregullt zgjedhor. Kosova ka ndërtuar traditë të zgjedhjeve të suksesshme. Zgjedhjet në katër komunat veriore të Kosovës po mbahen sipas ligjeve të Republikës së Kosovës dhe janë në shërbim të integrimit sa më të mirë të të gjitha komuniteteve në institucionet e Kosovës. Kandidatëve për kryetarë u uroj suksese dhe i ftoj që të vazhdojnë të punojnë për përmirësimin e jetës së qytetarëve në komunat e tyre”, ka shkruar Thaçi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019526958465576
array(1) { ["section"]=> string(104) "procesi-i-votimit-ne-komunat-e-veriut-thaci-kosova-ka-ndertuar-tradite-per-zgjedhje-te-suksesshme-164850" }