Profesor Përparim Kabo merr titullin “Aleksandri i Madh”

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:25 10-10-2017 Profesor Përparim Kabo merr titullin “Aleksandri i Madh”

Titulli i është dorëzuar nga UNESCO në Selamina të Greqisë ndërsa profesori ia dedikon të gjithën bashkëshortes së tij të ndjerë dhe vajzës, Melina.

“Në Salamin në këto momente më dorëzohet titulli Aleksandri i Madh i Art...nga UNESCO një vlerësim që ma zbukuron investimin e jetës...dhe më bën të ndihem mirë për prindërit e mi...për gruan time të jetës Lilijanën në qiell dhe për vajzën time Melinën...Arritjet në punën e palodhur të perditeshme shikohen e vlerësohen diku....Mirënjohje për mesuesit dhe pedagogët e mi..për kolegët dhe studentët e mi...Jeta është vuajtja jonë e bukur...e dua atë dhe i përkushtohem....Ju flm... 8 Tetor 2017 Pkabo Salamina Greqi”, shkruan profesor Kabo.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026207208633423
array(1) { ["section"]=> string(60) "profesor-perparim-kabo-merr-titullin-aleksandri-i-madh-95329" }