Profesori shkrihet gazit me gafën e deputetes së Kuvendit dhe ”ia nxjerr sheshit“

Publikuar tek: fcb-bomb, më 16:53 08-09-2016 Profesori shkrihet gazit me gafën e deputetes së Kuvendit dhe ”ia nxjerr sheshit“

Profesori i Letërsisë Bardhyl Matraxhiu ka ndjekur sot me vëmendjen seancën plenare të Kuvendit ku ka mbajtur fjalën edhe deputetja semokrate Liljana Elmazi. Elmazi ka bërë një gafë duke ngatërruar Vaso Pashën me Naim Frashërin.

"Siç ka thënë edhe Pashko Vasa ‘lum kush të rrojë e ta shohë’…” tha deputetja.

“Hahahahaha sa po flet një deputete citon sipas saj çka thënë VASHKO PASA Sinqerisht nuk ia di emrin sa e hapa TV. Komedia është se “lum kush te rroje e ta shohe zonje…” i ka thene N. Frasheri dhe jo Vaso Pasha”, shkruan profesori ndërsa jep edhe sqarime shtesë për miqtë : "Nje brune e shendoshe e PD se e dha ne moment ulur tek merrte pergezime ne celular mesa duket.

Elmazi është edhe pedagoge ekonomie.

prof.jpg

show_kuvend5.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023074150085449
array(1) { ["section"]=> string(85) "profesori-shkrihet-gazit-me-gafen-e-deputetes-se-kuvendit-dhe-ia-nxjerr-sheshit-52315" }