Projektligji Idrizi-Doda, dështon mbledhja e Këshillit të Legjislacionit

Publikuar tek: politike, më 17:46 23-03-2016 Projektligji Idrizi-Doda, dështon mbledhja e Këshillit të Legjislacionit

Ka dështuar mbledhja e Këshillit të Legjislacionit ku do të diskutohej projektligji për heqjen e dekoratave të ish-zyrtarëve të sistemit komunist në Shqipëri.

Projektligji është një iniciativë e deputetëve të PDIU-s, Shpëtim Idrizi dhe Mesila Doda, megjithatë Këshilli i Legjislacionit nuk është mbledhur ditën e sotme. Mesila Doda u shpreh se ky këshill ka rreth 5 vite që nuk mblidhet dhe një e tillë nuk u zhvillua as sot.

Partia Demokratike nuk mori pjesë në mbledhjen e parashikuar. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘’Mushkëritë tona çështje e rëndësishme’’, Olli dhe Malltezi dënojnë vendimin e KQZ-së për Parkun e Liqenit
Sulmet terroriste në Europë, Kodheli takim me ambasadorin e Arabisë Saudite »
Article Logic
Execution time: 0.025743007659912
array(1) { ["section"]=> string(77) "projektligji-idrizi-doda-deshton-mbledhja-e-keshillit-te-legjislacionit-35836" }