Prokurori Adnand Xholi në sitën e vettingut, KPK: S’ka fshehur pasurinë

Publikuar tek: aktualitet, më 10:48 11-10-2018 Prokurori Adnand Xholi në sitën e vettingut, KPK: S’ka fshehur pasurinë

Prokurori në Prokurorinë e Përgjithshme, Adnand Xholi ka dalë sot para Komisionit të Pavarur të Kualifikimi. 

Trupa gjykuese e vettingut drejtohet nga Brunilda Bekteshi, Valbona Sanxhaktari dhe Suela Zhegu.

Sipas ILDKP, Adnand Xholi ka bërë deklarim të saktë të pasurisë dhe nuk ka fshehje të saj.

Aktualisht, Xholi është drejtor i Inspektimit, Burimeve Njerëzore dhe Mbrojtjes së Dëshmitarëve në Prokurorinë e Përgjithshme.

 

 

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ahmetaj i përgjigjet Braçes: FSHF ka qenë një institucion pa zë, sot është në fokus
Tjetër tërmet lëkund vendin, ku u zhvendos epiqendra »
Article Logic
Execution time: 0.025750875473022
array(1) { ["section"]=> string(76) "prokurori-adnand-xholi-ne-siten-e-vettingut-kpk-s-ka-fshehur-pasurine-137399" }