Prokuroria heton ekspertin e nivelit të lartë për Reformën në Drejtësi, Kristaq Traja

Publikuar tek: politike, më 15:37 12-01-2016 Prokuroria heton ekspertin e nivelit të lartë për Reformën në Drejtësi, Kristaq Traja

Prokuroria ka nisur hetimet për ekspertin e nivelit të lartë për Reformën në Drejtësi, Kristaq Traja pas akuzave për mashtrim. Ai është kallëzuar nga një familje të cilën e përfaqësonte në gjykatën e Strasburgut. Familja e akuzon se me anë të mashtrimit i ka marrë 800 mijë euro.

Traja ka qenë kryetar i Këshillit Drejtues të Radio Televizionit Shqiptar. Po kështu konsitucionalisti ka qenë përfaqësuesi i parë i Shqiperisë në Gjykatën e Strasburgut e njëkohësisht ish-zv ministër i Drejtesisë, si dhe ish-rektor i një universiteti privat.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ylli Manjani: Para drejtësisë të gjithë ata persona që bëjnë korrupsion në zyrat e shtetit
Drejtoresha e Doganave “gatitu” përpara Ramës së nevrikosur (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.022871017456055
array(1) { ["section"]=> string(90) "prokuroria-heton-ekspertin-e-nivelit-te-larte-per-reformen-ne-drejtesi-kristaq-traja-29804" }