Prokurorja që ra sot në ‘rrjetën e Vettingut’, mijëra euro të pajustifikuara (PASURIA)

Publikuar tek: aktualitet, më 13:58 17-04-2018 Prokurorja që ra sot në ‘rrjetën e Vettingut’, mijëra euro të pajustifikuara (PASURIA) Besa Nikëhasani, prokurore

Prokurorja e Apelit në Shkodër, Besa Nikëhasani, njëherazi kandidate për Këshillin e Lartë të Prokurorisë nuk e ka kaluar me sukses vettingun.

Sot në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit, përbërë nga Suela Zhegu, Genta Tafa (Bungo) dhe Pamela Qirko, rezultoi se prokurorja nuk e justifikon dot pasurinë.

Nikëhasani ka në pronësi të saj një apartament 90 mijë euro në Tiranë, një shtëpi banimi në Lezhë me vlerë 28 mije euro, njëjësi shërbimi në Lezhë si dhe një automjet 'Toyota' me vlerë rreth 19 mijë euro.

KPK do dalë me një vendim, ditën e enjte për prokuoren e cila sipas të gjitha gjasave do të shkarkohet. Vlen të thuhet se prokurorja nuk zgjodhi të mbrohej me një avokat seancën e sotme, por u përball vetë me anëtarët e KPK.

Më herët, KPK ka larguar nga sistemi gjyqtarët Fatos Lulo dhe Besim Trezhnjeva.

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Humb ndjenjat e reja në mes të trotuarit në Tiranë, dërgohet me urgjencë në spital (FOTO)
“Le Figaro”: Veliaj, kryebashkiaku i ri, që po e shndërron Tiranën në qytet Evropian »
Article Logic
Execution time: 0.0259690284729
array(1) { ["section"]=> string(88) "prokurorja-qe-ra-sot-ne-rrjeten-e-vettingut-mijera-euro-te-pajustifikuara-pasuria-117181" }