Pronari i “GoPro” i jep shokut të dhomës 230 milionë dollarë, i kishte premtuar vite më parë

Publikuar tek: bota, më 08:28 17-05-2015 Pronari i “GoPro” i jep shokut të dhomës 230 milionë dollarë, i kishte premtuar vite më parë

Disa njerëz nuk mbajnë mend as premtimet që kanë bërë dje, e jo më vite më parë. Por pronari i “GoPro”, kamerat profesionale, e ka mbajtur fjalën e dhënë para 10 vjetësh, dhe i ka dhënë shokut të tij të dhomës 230 milionë dollarë.

Themeluesi i “GoPro” Nick Woodman, është një miliarder por edhe një njeri me zemër të mirë pasi i ka kthyer Neil Danas, shokut të tij dhe njëkohësisht punonjësit të parë të “GoPro” rreth 10 % të aksioneve, të cilat Woodman i përfitoi pas shitjes së aksioneve në 2014-ën. Pasuria e Woodman shkon rreth 2.3 miliardë dollarë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028814077377319
array(1) { ["section"]=> string(95) "pronari-i-gopro-i-jep-shokut-te-dhomes-230-milione-dollare-i-kishte-premtuar-vite-me-pare-11334" }