Propozimi revolucionar në futboll, të hiqet merkato

Publikuar tek: sport, më 19:06 11-09-2017 Propozimi revolucionar në futboll, të hiqet merkato

Mund të duket si utopike, por merkato e Janarit në futboll mund të hiqet.

Ky propozim është hedhur fillimisht nga skuadrat angleze të cilat e konsiderojnë të dëmshme ndërhyrjen në merkaton e dimrit.

Lajmi bëhet i ditur nga e përditshmja britanike, “The Sun” e cila thotë se bëhet fjalë për një projekt revolucionar.

Sipas kësaj gazete, pjesa më e madhe e klubeve të mëdha kontinetit europian janë dakord me këtë propozim. Për ta vënë në jetë planin do të duhet fillimisht aprovimi i UEFA dhe i federatave vendase.

Duket se sistemi VAR në fushë, është vetëm fillimi i një sërë ndryshimet të mëdha në botën e futbollit. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Java e parë e superiores vendoset nga penalltitë, fitojnë Teuta, Skënderbeu dhe Kukësi
Barça-Juve, Dybala: Futemi në fushë vetëm për fitore »
Article Logic
Execution time: 0.023263931274414
array(1) { ["section"]=> string(56) "propozimi-revolucionar-ne-futboll-te-hiqet-merkato-91983" }