Prostituta shqiptare në Barcelonë, shkatërrohet rrjeti, pranga 7 shqiptarëve (Video)

Publikuar tek: bota, më 19:11 01-06-2016 Prostituta shqiptare në Barcelonë, shkatërrohet rrjeti, pranga 7 shqiptarëve (Video)

Policia katalanase ka shkatërruar një rrjet trafiku prostitucioni nga Shqipëria drejt Barcelonës duke arrestuar 9 persona, 7 prej tyre shqiptarë.

Deri tani janë identifikuar 7 vajza të trafikuara nga Shqipëria që dhunoheshin dhe detyroheshin të prostituonin në zona të caktuara të Barcelonës. Shqiptaret paguanin nga 20 në 50 euro në këmbim të sigurisë dhe garantimit të zonave ku prostituonin.

7 nga të arrestuarit janë shqiptarë ndërsa dy të tjerë janë shtetas spanjollë. Gjatë bastisjes në apartamentet e tyre policia gjeti 7.100 euro, 100 qese kokaine, 50 gram kokainë si dhe shumë fatura të dërgimit të parave në Shqipëri. /Newsbomb.al/

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027494192123413
array(1) { ["section"]=> string(86) "prostituta-shqiptare-ne-barcelone-shkaterrohet-rrjeti-pranga-7-shqiptareve-video-42151" }