“Protesta e Demokracisë”, Erdogan: Nëse Parlamenti vendos për dënimin me vdekje, i jap “OK”

Publikuar tek: bota, më 19:54 07-08-2016 “Protesta e Demokracisë”, Erdogan: Nëse Parlamenti vendos për dënimin me vdekje, i jap “OK”

Presidenti i Turqisë Rexhep taip Edrogan është shprehur gjatë fjalimit të tij në një protestë madhështore të mbajtur pas grushtit të dështuar të shtetit, se është pro dënimit me vdekje.

Erdogan ka thënë se nëse Parlamenti vendos për rikthimin e dënimit me vdekje, ai do ta miratojë atë. Rikthimi i dënimit më ekstrem është kërkuar pas mijëra arrestimeve në rradhët e ushtrisë dhe administratave të tjera pas grushtit të shtetit në fillim të muajit Korrik.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030247926712036
array(1) { ["section"]=> string(90) "protesta-e-demokracise-erdogan-nese-parlamenti-vendos-per-denimin-me-vdekje-i-jap-ok-49058" }