Protesta e PD me vazo me hashash te Kryeministria, aktivisti kërkon të drejtën e “copyright-it”

Publikuar tek: fcb-bomb, më 18:41 30-11-2016 Protesta e PD me vazo me hashash te Kryeministria, aktivisti kërkon të drejtën e “copyright-it”

Ditën e sotme, të rinjtë e PD-së kanë protestuar përpara Kryeministrisë duke bllokuar hyrjen ndërsa mbanin në dorë lule simbolike që sinjifikonin hashashin.

Mbillet drogë tek Kryeministria. Këtu rritet kollaj, e ruan dhe kujdeset vetë Rama”, shkruante Ervin Salianji i aksionit qytetar në PD ndërsa ndante këto foto.

Por kreu i të rinjve të Aleancës Kuqezi, Flavio Qarri kërkon autorësinë, pasi kjo protestë me simbolikën e kanabisit është bërë më parë prej tyre para ministrisë së Brendshme.

“Me gjithe respektin për opozitën parlamentare, copyright-i ruhet edhe tek aksioni politik...”, shkruan Qarri i AK.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023268938064575
array(1) { ["section"]=> string(98) "protesta-e-pd-me-vazo-me-hashash-te-kryeministria-aktivisti-kerkon-te-drejten-e-copyright-it-61160" }