Protesta e studentëve, deputeti: Shihni kur të pshurret i forti kryeministër

Publikuar tek: aktualitet, më 11:13 06-12-2018 Protesta e studentëve, deputeti: Shihni kur të pshurret i forti kryeministër foto-arkive

Protesta masive të studentëve kundër tarifave të larta në Tiranë, Elbasan, Korçë e Durrës.

Studentët kanë bllokuar rrugët kryesore të qytetit dhe kërkojnë daljen nga zyra të ministres së Arsimit Lindita Nikolla e cila deri tani nuk ka mundur të negociojë me ta.

Ndërkaq, deputeti i PD Edi Paloka jep një mesazh për kryeministrin Edi Rama.

“Shiheni kur të pshurret “i forti” kryeministër që bën arrogantin me të gjithë”, shkruan Paloka në facebook. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Fillon seanca tek Krimet e Rënda, Lul Berisha përballet në gjyq me atentatorin
'Ka presione dhe frikë, por protesta do të vijojë', studentja nga Shkodër jep dorëheqjen nga Këshilli »
Article Logic
Execution time: 0.026303052902222
array(1) { ["section"]=> string(81) "protesta-e-studenteve-deputeti-shihni-kur-te-pshurret-i-forti-kryeminister-144126" }