PROTESTA E STUDENTËVE/ Nikolla u tërhoq për pikën 4, pedagogu: Ecim me 5 kërkesat e tjera

Publikuar tek: aktualitet, më 13:42 06-12-2018 PROTESTA E STUDENTËVE/ Nikolla u tërhoq për pikën 4, pedagogu: Ecim me 5 kërkesat e tjera Protesta- Ervin Goci, pedagog

Pas protestës masive të studentëve ministrja e Arsimit Lindita Nikolla doli në një deklaratë nga ku komunikoi se nga sot do të shfuqëzohet pika 4 që nënkupton heqjen e tarifës për provimet e prapambetura.

 

Ndërkaq, pedagogu i Gazetarisë Ervin Goci thotë se pas rrëzimit të tarifës duhet të vazhdohet me 5 kërkesat e tjera të cilat i rendit si më poshtë:

“Tarifa ra, tani ecim me kerkesat tjera :

  1.  Pergjysmim tarifash
  2. Karta e studentit me te gjitha lehtesirat
  3. 50 % e votes per te zgjedhurit neper universitete t'i kaloje direkt si e drejte studenteve
  4. Investim urgjent ne qytetin studenteve per permiresimin e kushteve
  5. Paisje e bibliotekave dhe laboratoreve me logjistiken dhe bazen materiale te plote sipas te gjithe standarteve. #mestudentet”

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kaluan ilegalisht kufirin, kapen 18 emigrantë të paligjshëm në Kapshticë
Regjistri Kombëtar i Gjendjes Civile, Lleshaj takim me përgjegjësit dhe strukturat e Policisë: Të merren masa »
Article Logic
Execution time: 0.020146131515503
array(1) { ["section"]=> string(93) "protesta-e-studenteve-nikolla-u-terhoq-per-piken-4-pedagogu-ecim-me-5-kerkesat-e-tjera-144144" }