Protesta e studentëve, shfuqizohet zyrtarisht pika 4 e VKM

Publikuar tek: aktualitet, më 15:30 06-12-2018 Protesta e studentëve, shfuqizohet zyrtarisht pika 4 e VKM

Shfuqizohet zyrtarisht pika 4 e VKM pas protestës madhështore të studentëve.

Këshilli i Ministrave ka shfuqizuar pak momente më parë pikën 4, e cila nënkupton heqjen e tarifës për provimet e mbartura të studentëve.

Këtë gjë e bëri të ditur edhe ministrja e Arsimit Lindita Nikolla gjatë ditës së sotme, ndërkohë që u shpreh se do të rishikohen edhe 3 pikat e tjera.

Ndërkaq, studentët edhe pas tërheqjes së vendimit nga ministria janë shprehur se do vazhdojnë protestat për plotësimin e kërkesave të tjera.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « SGS Automotive Albania shton orët dhe ditët, në shërbim të qytetarëve, për të shmangur radhët e gjata të fundvitit
Gazetarja për studentët: Prindërit do pikëllohen përfundimisht, kanë paguar 5 vjet për fëmijën por diploma e tij nuk vlen asgjë! »
Article Logic
Execution time: 0.021484136581421
array(1) { ["section"]=> string(64) "protesta-e-studenteve-shfuqizohet-zyrtarisht-pika-4-e-vkm-144156" }