Protesta edhe për kushtet skandaloze, Rama publikon PROJEKTIN 3D: Do ndryshojmë rrënjësisht Qytetin Studenti

Publikuar tek: politike, më 17:27 06-12-2018 Protesta edhe për kushtet skandaloze, Rama publikon PROJEKTIN 3D: Do ndryshojmë rrënjësisht Qytetin Studenti

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas protestave madhështore të studentëve të cilët kërkojnë heqjen e tarifave.

Ndërkohë që diskutohet edhe gjendja skandaloze e konvikteve ku qëndrojnë studentët, Rama ka publikuar një video në Facebook me anë të cilës tregon se po punohet për të ndryshuar rrënjësisht situatën e konvikteve.

'Meqë po diskutohen këto ditë edhe kushtet e godinave për studentët, ja prova që kjo qeveri, si asnjë tjetër më parë, ka nisur një investim masiv (18.8mln€ Faza 1) në bashkëpunim me qeverinë gjermane, për të ndryshuar rrënjësisht situatën e trashëguar të konvikteve. Ndiqeni deri në fund sepse nis si 3D po vazhdon si realitet i prekshëm i kantierit të parë të këtij projekti', shkruan Rama.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Basha nga Astiri: Mbështesim protestat, Rama do t’i nxjerrë banorët jashtë në mes të dimrit
Zbulohen propozimet e ministrit Lleshaj: Krijimi i një force elite mbi RENEA dhe kalimin nga ushtria në Polici »
Article Logic
Execution time: 0.0045039653778076
array(1) { ["section"]=> string(113) "protesta-edhe-per-kushtet-skandaloze-rama-publikon-projektin-3d-do-ndryshojme-rrenjesisht-qytetin-studenti-144167" }