Protesta kundër rritjes së ujit, gazetari ironizon pjesëmarrjen e qytetarëve: Edhe në synetllikun e çunit tim kisha dy herë më shumë njerëz se këta

Publikuar tek: fcb-bomb, më 08:09 27-07-2017 Protesta kundër rritjes së ujit, gazetari ironizon pjesëmarrjen e qytetarëve: Edhe në synetllikun e çunit tim kisha dy herë më shumë njerëz se këta

Pasditen e djeshme u zhvillua një protestë para bashkisë së Tiranës me qytetarë që ishin kundër vendimit të këshillit bashkiak për rritjen e çmimit të ujit.

Por, ajo që ra në sy ishte pjesëmarrja e ulët e kryeqytetasve në këtë tubim. 

Ky fakt i ka rënë në sy edhe gazetarit Armir Shkurti, i cili ka ironizuar situatën duke postuar një foto me një pjesëmarrje qesharake dhe duke shkruar me nota sarkazme: “Dy herë më shumë se kta që protestojnë tani për çmimin e ujit i kisha ke synetlliku i çunit - tha Hajdari. Populli trim i Tiranës e tundi sot!!!!”.

arm.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.11922216415405
array(1) { ["section"]=> string(151) "protesta-kunder-rritjes-se-ujit-gazetari-ironizon-pjesemarrjen-e-qytetareve-edhe-ne-synetllikun-e-cunit-tim-kisha-dy-here-me-shume-njerez-se-keta-87479" }