Protesta masive e studentëve, Meta thirrje institucioneve: Një zgjidhje sa më të shpejtë

Publikuar tek: aktualitet, më 12:25 06-12-2018 Protesta masive e studentëve, Meta thirrje institucioneve: Një zgjidhje sa më të shpejtë

Presidenti i Republikes, Ilir Meta ka ndjekur  protestat e  studentëve të universiteteve në disa qytete të vendit.

Duke vlerësuar situatën e krijuar, Meta u bën thirrje autoriteteve dhe institucioneve pergjegjëse të dëshmojnë ndjeshmërinë dhe përgjegjësinë e duhur në adresimin e çështjeve që shqetësojnë studentët, në përputhje me kuadrin ligjor dhe të frymës së dialogut për një zgjidhje sa më të shpejtë dhe të drejtë në interesin më të mirë publik.

"Duhen bërë me shumë përpjekje për një arsim dhe edukim sa më cilësor, që garanton shanse të barabarta për të gjithë, pavaresisht mundësive të tyre financiare.

 Rinia është aseti ynë me i çmuar kombëtar, ndaj dhe kujdesi ndaj shqetesimeve dhe aspiratave të tyre duhet të jetë prioritet i të gjithëve, sidomos i institucioneve", shprehet Meta.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dosja 'Shullazi', dëshmon në Prokurori biznesmeni, bashkëpunëtor i drejtësisë
NËNSHKRUHET marrëveshja e madhe me KASTRATIN, hoteli i parë me 5 yje vjen në Shqipëri »
Article Logic
Execution time: 0.020264863967896
array(1) { ["section"]=> string(93) "protesta-masive-e-studenteve-meta-thirrje-institucioneve-nje-zgjidhje-sa-me-te-shpejte-144135" }