PROTESTA/ Taulant Muka rikthehet në Shqipëri: Sapo bleva biletën e avionit, do jem me ju dhe të gjjthë bashkë të...

Publikuar tek: aktualitet, më 11:46 06-12-2018 PROTESTA/ Taulant Muka rikthehet në Shqipëri: Sapo bleva biletën e avionit, do jem me ju dhe të gjjthë bashkë të... Taulant Muka

Taulant Muka disa ditë më parë u largua nga Tirana për të vazhduar studimet e tij shkencore jashtë vendit.

Por ish zv.ministri i dorëhequr i Arsimit është ekzaltuar nga protesta e studentëve në Tiranë dhe ka blerë biletën për t’u rikthyer.

“Do jem edhe unë mes jush”, shkruan Muka.

“Sapo bleva biletën e avionit për t'ju bashkangjitur studentëve! Do jem dhe unë mes jush, dhe të gjjthë bashkë të kërkojmë arsim cilësor! Ftoj çdo intelektual të vendit të bëhemi bashke dhe ti japim rinisë një universitet cilësor! Rinia meriton më shumë, meriton dinjitet”, përfundon ish-zv.ministri i Arsimit.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 'Lindita ik', revoltohen studentët, hedhin letra higjenike në oborrin e Ministrisë (FOTOT)
Dom Gjergj Meta u jep zemër studentëve: Ju pashë, ishit shumë! MOS U NDALNI, ju admiroj PAFUND »
Article Logic
Execution time: 0.018189907073975
array(1) { ["section"]=> string(116) "protesta-taulant-muka-rikthehet-ne-shqiperi-sapo-bleva-bileten-e-avionit-do-jem-me-ju-dhe-te-gjjthe-bashke-te-144130" }