Protesta të dhunshme në Francë, qytetarët sfidojnë hapur Macron

Publikuar tek: bota, më 14:04 15-04-2018 Protesta të dhunshme në Francë, qytetarët sfidojnë hapur Macron foto ilustruese

63 persona janë arrestuar dhe nëntë policë janë plagosur gjatë protestave të dhunshme në Francë kundër ndryshimeve në Ligjin e Punës që ka miratuar presidenti Emanuel Macron.

Protestat u zhvilluan në Nantë dhe Montpellier, ndërsa protestuesit kanë shkatërruar çfarë u ka dalë përpara.

Ministri i Brendshëm Gerard Collomb denoncoi dhunën dhe dëmtimin ndërtesave.

Kolomb kërkoi qetësimin e turmës, ndërsa një protestë tjetër është planifikuar të dielën në Notre-Dame-des-Landes në perëndim të Francës.

Protestat kanë nisur ditën e shtunë, gjatë një marshimi të punëtorëve të trenit në lidhje me planin e reformës së punës së hekurudhave të Macron, greva që kanë shkaktuar trafik mbarëkombëtar.

Macron do shfaqet në televizionin kombëtar të dielën, për të shpjeguar reformat e tij në ekonominë franceze.

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Moti i nxehtë, kontineti i largët NËN PUSHTETIN e flakëve (FOTO)
Amerika ka pranuar vetëm 11 refugjatë sirianë »
Article Logic
Execution time: 0.022931098937988
array(1) { ["section"]=> string(69) "protesta-te-dhunshme-ne-france-qytetaret-sfidojne-hapur-macron-116979" }