Protestë në Unazën e Re, banorët bllokojnë rrugën: Nuk lejojmë prishjen e banesave

Publikuar tek: aktualitet, më 08:25 09-11-2018 Protestë në Unazën e Re, banorët bllokojnë rrugën: Nuk lejojmë prishjen e banesave

Banorët e zonës së “Astirit” në Tiranë kanë vijuar sërish me protesta këtë mëngjes.

Ata kanë bllokuar rrugën dhe bëjnë thirrje se nuk do të lejojnë prishjen e banesave deri sa të marrin dëmshpërblimin.

Prej disa ditësh këta banorë po protestojnë për të kundërshtuar prishjen e banesave duke kërkuar dhe bisedime me qeverinë.

Ata shprehen se i kanë banesat në proces legalizimi, ndërsa nuk do lejojnë prishjen e tyre.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Atentati në Durrës, zbulohet sa LEKË pagoi miku i Shullazit për t’u liruar para kohe nga burgu
Burrat shqiptarë më të 'keqtrajtuarit' për lejen e prindërimit »
Article Logic
Execution time: 0.03391695022583
array(1) { ["section"]=> string(87) "proteste-ne-unazen-e-re-banoret-bllokojne-rrugen-nuk-lejojme-prishjen-e-banesave-140842" }