Protestuesit "pushtojnë" bunkerin dhe thyejnë xhamat e Ministrisë së Brendshme

Publikuar tek: politike, më 13:37 08-12-2015

Qindra protestues janë drejtuar pranë bunkerit që ndodhet në sheshin mes Ministrisë së Brendshme dhe asaj të Transporteve, pas përfundimit të protestës përballë Kryeministrisë.

Protestuesit kanë shkatërruar rrethimin e bunkerit që po ndërtohet në formë instalacioni si dhe kanë qëlluar me gurë duke thyer xhamat e Ministrisë së Transporteve. Mes protestuesve ndodhet kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe deputetët Sali Berisha, Tritan Shehu, Jorida Tabaku dhe Gent Strazimiri.

21.jpg

22.jpg

23.jpg

12319584_10207896362396481_261388485_n.jpg

12336435_10153726574288771_1751156247_n.jpg

12231290_10153726574278771_825764050_n.jpg

12336060_10153726574398771_1369599636_n.jpg

12278246_10153726599408771_153678909_n.jpg

12355285_10153726599518771_1656367087_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Basha: Të ikin, të largohen, të shporren! Një grusht peshkaqenësh me Edi Ramën në krye kanë pasuritë tona. Qeveri teknike!
Reagon e para deputete socialiste pas rebelimit të protestuesve mbi bunker, Shkjau: Turp! »
Article Logic
Execution time: 0.020129919052124
array(1) { ["section"]=> string(82) "protestuesit-pushtojne-bunkerin-dhe-thyejne-xhamat-e-ministrise-se-brendshme-27241" }