Pse po hetohen vetëm zyrtarë të PD dhe LSI? Arta Marku: Perceptim i krijuar nga ata që janë nën hetim

Publikuar tek: barometri, më 09:35 16-03-2018 Pse po hetohen vetëm zyrtarë të PD dhe LSI? Arta Marku: Perceptim i krijuar nga ata që janë nën hetim

A po heton prokuroria vetëm zyrtarë të LSI dhe PD-së? Një pyetje që është ngritur jo vetëm në studiot televizive por edhe në parlament, ka marrë përgjigjen e kryeprokurores Arta Marku.

Në emisionin “Real Story”, Marku e ka quajtur vetëm një “perceptim i krijuar nga ata që janë nën hetim”.

Pse është krijuar perceptimi se po hetoni vetëm zyrtarë të PD dhe LSI?

Siç edhe ju e thatë është thjeshtë perceptim, i krijuar nga ata që janë nën hetim dhe të dëmtuar nga çështjet në fjalë. Por dua të them që të gjitha çështjet e deritanishme janë çështje të vjetra. Nuk kanë qenë në tryezën time, por dosje të institucionit që kanë qenë prej vitesh aty.

Kjo është diçka e rëndë, ju po thoni që prokurorët më parë janë penguar të hetojnë?

Nuk thashë këtë unë thashë gjendjen si e gjeta

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.038325786590576
array(1) { ["section"]=> string(106) "pse-po-hetohen-vetem-zyrtare-te-pd-dhe-lsi-arta-marku-perceptim-i-krijuar-nga-ata-qe-jane-nen-hetim-113431" }