Pse Rama kërkon shkarkimin e kreut të KQZ-së? Basha: Ai është gati të zhvishet lakuriq

Publikuar tek: politike, më 14:05 14-11-2017 Pse Rama kërkon shkarkimin e kreut të KQZ-së? Basha: Ai është gati të zhvishet lakuriq

Në përfundim të fjalimit të para pak minutash para gazetarëve, kreu i PD, Lulzim Basha është pyetur, lidhur me kërfkesën e PS për shkarkimin e kreut të KQZ, Klement Zgurit, si kryetar i këtij posti, që prej marrëveshjes së 18 majit.

Basha tha se Rama është i gatshëm të zhvishet edhe lakuriq vetëm që t’i shmanget pyetjeve, referuar çeshtjes së Saimir Tahirit. 

“Edi Rama është gati të zhvishet lakuriq për t’iu shmangur pyetjes, pse e mbrojti Saimir Tahirin. Ka dy javë që hesht dhe bën gjithcka për tu shmangur dhe përgjigja është në këtë kontekst. Po bën dhe do bëjë gjithçka, por nuk do tia dalë”, tha Basha në përfundim të fjalës së tij. 

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pastrimi i parave, Basha: Shqipëria në “listën e zezë”, jo vetëm nga kriminelët, por edhe politikanët
Deputetja e PS del në konferencë urgjente: Të shkarkohet kryetari i KQZ, shkeli ligjin »
Article Logic
Execution time: 0.053730964660645
array(1) { ["section"]=> string(90) "pse-rama-kerkon-shkarkimin-e-kreut-te-kqz-se-basha-ai-eshte-gati-te-zhvishet-lakuriq-99512" }