“Pse u distancova nga Sali Berisha”, flet ish-ministri Gazmend Oketa

Publikuar tek: barometri, më 08:26 20-09-2018 “Pse u distancova nga Sali Berisha”, flet ish-ministri Gazmend Oketa

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Gazment Oketa, njëherësh ish-themelues i partisë Fryma e Re Demokratike ka rrëfyer distancimin e tij nga ish-kryeministri Sali Berisha.

 

I ftuar në emisionin “Top Talk”, Oketa tha se “Berisha kishte prirje të deformonte sistemin politik në Shqipëri”.

“Pati distancim nga Berisha sepse unë konstatova se kishte prirje për deformim të sistemit politik në Shqipëri, duke filluar nga ndryshimet kushtetuese, gjithashtu dhe kodi zgjedhor. Unë mund të them se sot në Parlament as 10 përqindëshi i deputetëve nuk njihen nga populli dhe janë aty sa për të ngritur kartonat, kot. Unë ruaj marrëdhënie të mira jashtë politikës me zotin Berisha”, deklaroi Oketa.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.015527963638306
array(1) { ["section"]=> string(72) "pse-u-distancova-nga-sali-berisha-flet-ish-ministri-gazmend-oketa-134975" }