Pse u mbyll "Crazy Calvin", flasin për herë të parë Endri dhe Stefi Prifti. Vëllezërit korçarë tashmë me biznes të ri...

Publikuar tek: fcb-bomb, më 13:09 15-11-2016 Pse u mbyll

Clubi i Aurela Gaçes dhe vëllezërve korçarë, Endri e Stefi Priftit “Crazy Calvin” është mbyllur, të paktën për momentin. Për herë të parë për arsyet e mbylljes së tij flasin dy korçarët.

Ata thonë se arsyet ishin të shumta por një ndër to ishte stabilizimi i tregut. Tashmë korçarët janë pronarë të një biznesi të ri, një hoteli në Tiranë.

REAGIMI I PLOTË I ENDRI DHE STEFI PRIFTIT:

Asnjehere nuk ju kam shpjeguar se, pse u mbyll Crazy Calvin (per momentin)! Shume njerez me pyesin dhe ju vjen vertet keq se, pse u mbyll Crazy Calvin, historia kater vjecare, artistike dhe historike, jo vetem per Tiranen, por gjithe Shqiptarine.

Arsyet ishin te shumta, por nje nder to ishte stabilizimi i tregut! (kete gje e kam menduar vetem une...).

Crazy Calvin ishte faktori kryesor ne rritjen e kerkeses per pune te artisteve, kryesisht kengetareve, (por jo vetem) dhe rritjen e pagesave dyfish dhe trefish me shume!

Nese do te egzistonte ne Shqiperi nje organizem i cili do te mund te monitoronte tregun financiar, ne rastin konkret te kengetareve, te jeni te bindur se, nuk ka pasur kurre me pare pagesa dhe kerkese sa viti i kaluar.

Gjithmone, kam parasysh nje treg normal pune, ne jeten e nates, Tirane.

Bizneset (lokalet, klabet, diskotekat etj) u futen ne nje konkurence te papare jo vetem me njeri - tjetrin (normale), por kryesisht me Crazy Calvin, etaloni i kultures shqiptare ne jeten e nates dhe argetimit. Te gjitha lokalet nderruan identitetin! Nuk merrej vesh kush ishte klabi e kush pabi... kush me muzike live e kush me dj kush karaoke e kush diskoteka? edhe stripi ka filluar te ngaterrohet tani...rrumpalle...si c'do gje ketu tek ne!!!

Pra: Crazy Calvin u terhoq qe gjerat te stabilizohen dhe pozicionohen si duhet.

Bizneset duhet te dine per c'fare kane hyre ne treg dhe te respektojne klientet e tyre per ate qe ofrojne.

Kengetaret duhet te qendrojne me kembe ne toke dhe mos abuzojne me pamundesine...!

Shteti te mare masat per diferencime taksash dhe detyrimesh ligjore.

Nuk mund te tatohen njelloj biznese me muzike live, ku minimalisht performojne 15 artiste me nje klab ku ka vetem nje dj.

Nejse  njehere tjeter do flas me gjate.  Keto fotot me poshte nuk perfaqesojne Crazy Calvin, por nje ambjent tjeter, hotel Cocoon, te cilin ne e kemi perzgjedhur per te bere nje jete me te qete (natyrisht me me pak te ardhura), ku te pime kafen me miq dhe pse jo, te kendojme se bashku jo vetem c'do te Enjte me All in band, por edhe mbremje te tjera per te cilat do ju bej me dije.

Njeriu ka nevoje per te gjitha, por gjithmone me sens dhe bukur!

Ju pershendes!

vl.jpg

korc.jpg

korc2.jpg

korc3.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.1137170791626
array(1) { ["section"]=> string(119) "pse-u-mbyll-crazy-calvin-flasin-per-here-te-pare-endri-dhe-stefi-prifti-vellezerit-korcare-tashme-me-biznes-te-ri-59573" }