Publikohen fotot dhe emrat të atyre që njihen si eskortat shqiptare

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 20:50 19-08-2016 Publikohen fotot dhe emrat të atyre që njihen si eskortat shqiptare

Për këtë profesion fitimprurës diskutohet si për një legjendë urbane, por faktet flasin për një realitet që tashmë nuk mund të fshihet. Skandali i vajzave shqiptare që punojnë eskortë jashtë vendit është rikthyer sërish në vëmendjen e publikut, pasi faqja në Instagram e "Demaskime_shqiptare_official", ka nxjerrë publikisht emrat e disa prej tyre, të cilat sipas tyre ushtrojnë këtë profesion, në këmbim të pagesave të majme.

Faqja e sipërpërmendur ka zbuluar emrat dhe fotot e para të listës së zezë të vajzave që prezantohen në publik si modele apo këngëtare, fotot e të cilave po i publikojmë me këtë shkrim. Sipas komentuesve në rrjetet sociale kjo është vetëm maja e ajsbergut të këtij fenomeni që po josh gjithmonë e më shumë vajzat e reja, mes tyre personazhe të njohura të showbizz-it.

Ky denoncim për shoqërueset e luksit që njihen ndryshe si "escorts", vjen pak kohë pasi një vajzë e quajtur Alma deklaroi në studion e 'Top Show" në'Top Channel", se punonte si shoqëruese luksi në Dubai. Sipas saj, "mosha më e preferuar për një eskortë në Dubai është rreth 22-23 vjeç, ndërsa çmimet për një luhaten nga 200 euro në orë deri në 1500 euro për të gjithë natën".

Eskorta shqiptare tha se burrat e pasur në Dubai, paguajnë mjaft shtrenjtë për të pasur shoqërinë e një femre të re dhe të bukur. Ajo deklaroi se këtë punë e kishte nisur rastësisht, dhe nuk kishte ndërmend të hiqte dorë prej saj pasi ka gjithçka që ka ëndërruar. Po si funksionon një shoqëruese luksi në vendet e pasura të botës? Duke iu referuar këtij rrëfimi një person i pasur që ka dëshirë që një vajzë t'i ofrojë këtë shërbim, i dërgon shoferin e tij personal në hotel. Normalisht hanë mëngjesin bashkë, dhe nëse ka dëshirë t'i ofrojë diçka, një veshje apo një aksesor të shtrenjtë, e bën këtë.

Më pas vazhdojnë ditën me takime të ndryshme me njerëz të rëndësishëm, ku e punësuara e seksit shoqëron kudo. (Story)

Eskort-3-1.jpg

Eskort-1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025667905807495
array(1) { ["section"]=> string(73) "publikohen-fotot-dhe-emrat-te-atyre-qe-njihen-si-eskortat-shqiptare-50279" }