PUBLIKOHEN FOTOT PREKËSE: “Nana ime të dua shumë”... Tinka Kurti dëgjon të birin dhe shpërthen në lot në teatrin Migjeni

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:04 06-02-2018 PUBLIKOHEN FOTOT PREKËSE: “Nana ime të dua shumë”... Tinka Kurti dëgjon të birin dhe shpërthen në lot në teatrin Migjeni

Aktorja e madhe Tinka Kurti humbi dy ditë më parë birin e saj të vetëm Zef Kurti si pasojë e një infarkti.

Zefi jetonte në Kanada ndërsa në 85 vjetorin e lindjes së aktores së madhe, në një aktivitet zhvilluar më datë 19 dhjetor në Shkodër, ai i dërgoi një video-mesazh surprizë të ëmës.

“Nana ime të dua shumë”, i thoshte nga larg Zefi aktores e cila s’mundi t’i mbajë dot emocionet dhe shpërtheu në lot. Sot nuk ka fjalë për ta ngushëlluar aktoren dashur të publikur për këtë humbje të pashlyeshme.

Të shumtë janë miqtë e dashamirësit që po i qendrojnë pranë për t’ia lehtësuar disi dhimbjen.

m2.jpg

 

m.jpgm1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.015826940536499
array(1) { ["section"]=> string(121) "publikohen-fotot-prekese-nana-ime-te-dua-shume-tinka-kurti-degjon-te-birin-dhe-shperthen-ne-lot-ne-teatrin-migjeni-109301" }