Publikohet dokumenti, deputeti: Skandal! Salillari dhe Kastrati pronarë në 90% të koncesionit, 40% i blenë për 200 mijë euro

Publikuar tek: politike, më 16:48 04-04-2018 Publikohet dokumenti, deputeti: Skandal! Salillari dhe Kastrati pronarë në 90% të koncesionit, 40% i blenë për 200 mijë euro

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj publikon dokumentet që tregojnë se firmat koncesionare të konsorciumit për mirëmbajtjen e Rrugës së Kombit, Kastrati dhe Salillari, nga 40 për qind të aksioneve kanë blerë së fundmi edhe 40% për vetëm 200 mijë euro.

Shehaj e quan skandal blerjen e 40 për qind të aksioneve për 200 mijë euro ndërkohë që vlera e koncesionit shkon 400 milion euro. Ndërsa në dokumentin e dytë rezulton një tjetër blerje prej 5% nga dy kompanitë shqiptare, duke e çuar në 90% vlerën e aksioneve.

Ja çfarë shkruan Shehaj në Facebook:

Skandali i grabitjes së Rrugës së Kombit. Shikoni dokumentin.

Në dhjetor 2016, kur fituan koncesionin (grabitjen) e Rrugës se Kombit, Kastrati dhe Salillari kishin vetëm 40% të aksioneve të konsorciumit, kurse 60 përqind e kishin tre kompani të huaja që ishin garanci për aftësinë teknike të koncesionit.

Në shkurt 2017, ata blenë 40% të koncesionit me vlerë mbi 400 milion me vetëm 200 mijë euro dhe në Mars 2017 blenë edhe 20% e fundit me vetëm 235.000 euro.

Ne fakt këto janë aksionet e Rames, Ahmetaj dhe Gjiknurit që janë bashkëpronaret e fshehur të koncesionit që do të grabisë shqiptarët e Shqipërisë, Kosovës, Maqedonisë dhe mbarë botës.

Pse nuk heton Prokuroria, apo janë të zënë me hetimin e kuksianëve të varfër që guxuan dhe protestuan kundër grabitjes?!

Të paturp dhe të pangopur.

Protesta është e vetmja armë që na ka mbetur.

sdfvergwergh4rgh4g.jpg

serfwerg5g4g4ghj.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.03767991065979
array(1) { ["section"]=> string(125) "publikohet-dokumenti-deputeti-skandal-salillari-dhe-kastrati-pronare-ne-80-te-koncesionit-40-i-blene-per-200-mije-euro-115687" }