Publikohet VIDEO e rrallë, Aleksandër Moisiu me ZË dhe FIGURË

Publikuar tek: kulture-art, më 08:39 03-10-2018 Publikohet VIDEO e rrallë, Aleksandër Moisiu me ZË dhe FIGURË

Publikohet video e rrallë me zë e figurë e aktorit të madh me origjinë shqiptare Aleksandër Moisiu. Video është publikuar nga studiuesi i historisë në Korçë, Niko Kotherja.

Aleksandër Moisu shfaqet duke interpretuar në filmin italian "Lorenzo de Medici" në vitin 1935. Kjo është videoja e parë që Moisiu shfaqet më zë edhe me figurë.

Aktori i madh Aleksandër Moisiu, cilësohet si një ndër personalitetet më të shquar të artit skenik botëror.

Ndiqni videon e mëposhtme!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sot, 5 vjet pa aktoren e madhe, yllin e kinematografisë Drita Pelingu
Tirana do të jetë kryeqyteti i filmit ballkanik »
Article Logic
Execution time: 0.022698879241943
array(1) { ["section"]=> string(67) "publikohet-video-e-rralle-aleksander-moisiu-me-ze-dhe-figure-136455" }