Punë gjatë verës në SHBA, ambasada amerikane jep njoftimin e rëndësishëm për STUDENTËT: Sot bën ftohtë jashtë, por...

Publikuar tek: aktualitet, më 10:21 06-12-2018 Punë gjatë verës në SHBA, ambasada amerikane jep njoftimin e rëndësishëm për STUDENTËT: Sot bën ftohtë jashtë, por...

Ambasada amerikane ka dhënë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë studentët të cilët dëshirojnë të kalojnë verën duke punuar dhe udhëtuar në SHBA.

Ambasada prezanton një program shkëmbimi kulturor i hapur për studentët e universiteteve të akredituara.

"Sot bën ftohtë jashtë, por përpara se ta kuptoni - vera do të vijë shumë shpejt! Studentë të universiteteve, a jeni të interesuar që të kaloni verën duke punuar dhe udhëtuar në Shtetet e Bashkuara? Nëse po, ju mund të shihni programin Veror të Punësimit. Ky është një program shkëmbimi kulturor i hapur për studentë nga universitete të akredituara dhe rekrutimi për këtë program ka filluar! Për më tepër informacion – vizitoni faqen tonë të internetit: https://bit.ly/2L2GGPË", shkruhet në njoftimin e ambasadës.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vrasja e studentes greke, dela FOTOJA e takimit të shqiptarit me 21-vjeçaren
Studentët mblidhen masivisht para ministrisë së Arsimit (Ndiqni protestën LIVE) »
Article Logic
Execution time: 0.0045897960662842
array(1) { ["section"]=> string(118) "pune-gjate-veres-ne-shba-ambasada-amerikane-jep-njoftimin-e-rendesishem-per-studentet-sot-ben-ftohte-jashte-por-144119" }