Punonjësit e Bypass-it të Fierit në PROTESTË: Duam pagat, nuk lejojmë punimet

Publikuar tek: aktualitet, më 11:35 09-11-2018 Punonjësit e Bypass-it të Fierit në PROTESTË: Duam pagat, nuk lejojmë punimet

Punonjësit e Bypass-it të Fierit janë ngritur në protestë për pagat, ditën e sotme.

Protestuesit bëjnë thirrje të gjendet një zgjidhje dhe tu jepen pagat që nuk i kanë marrë prej dy vitesh.

Ndërkohë protestuesit kanë bllokuar rrugën Fier-Lushnje në Mborstar.

“Nuk do të lejojmë fillimin e punimeve derisa të marrim pagat. Të mbahet premtimi që ministri dha më 1 nëntor”, shprehen protestuesit.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Babë e bijë u përplasën për vdekje, ARRESTOHEN dy shoferët
Nuk respektuan rregullat për këmbësorët, policia ndëshkon shoferët »
Article Logic
Execution time: 0.022974967956543
array(1) { ["section"]=> string(82) "punonjesit-e-bypass-it-te-fierit-ne-proteste-duam-pagat-nuk-lejojme-punimet-140872" }