Punonjësit e ministrisë së Shëndetësisë i bën fushatën Ramës, sekretarja e përgjithshme i justifikon me tollona

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:54 14-06-2017 Punonjësit e ministrisë së Shëndetësisë i bën fushatën Ramës, sekretarja e përgjithshme i justifikon me tollona

Ish-kryeministri Sali Berisha denoncon sekretaren e përgjithshme të ministrisë së Shëndetësisë se merr pjesë në fushatën elektorale të PS, ashtu si edhe punonjësit në varësi.

Referuar nga denoncuesi dixhital Berisha poston mesazhin e dërguar nga një punonjës i ministrisë, i cili shkruan se sekretarja e ministrisë i justifikon punonjësit me tollona.

DENONCIMI

Sekretarja e pergjithshme e mafies se shendetesise, ndrikull Mazniku ne fushate per Partine kanabiste!

Punonjesi dixhital denoncon:
Ndrikull Maznikun, sekretare e pergjithshme e ministrise se Shendetesise
per organizim te pjesemarrjes ne fushate te punonjesve te shendetesise,
mashtrim ne ushtrim te detyres!

I bej thiirrje ministrit te shendetesise te largoje menjehere nga detyra ndrikullen ne fjale dhe te nise per ndjekje penale per shkelje te kodit elektoral dhe abuzim ne detyre! sb

"Pershendetje Z.Berisha, une jam nje punonjes i Ministrise se Shendetsise qe brenda mundesive dua te ngelem anonim sepse rrezikohem direkt, ju bej me dije se shume punonjes marrin pjese ne fushate per partine Socialiste dhe Sekretaria e Pergjithshme nuk merr asnje mase por u jep tollona sikur marrin pjese ne sherbime pune, quhet Kledia Ngjela apo Mazniku nga bashkeshorti e ketij matrapazit Mazniku, pasi ka punuar me ne Ministrin e Mireqenies Sociale e prune ketu sebashku me Olgerta Manastraliun, turp i vertet."

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.054858922958374
array(1) { ["section"]=> string(116) "punonjesit-e-ministrise-se-shendetesise-i-ben-fushaten-rames-sekretarja-e-pergjithshme-i-justifikon-me-tollona-82433" }