“Pushimet luksoze të Rexhep Meidanit në Ibiza e Paris”, Mane s’ndal sulmet; “pushtet e para”

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:00 04-08-2016 “Pushimet luksoze të Rexhep Meidanit në Ibiza e Paris”, Mane s’ndal sulmet; “pushtet e para”

Pas denoncimit të pasurisë marramendëse të familjes së kryeprokurorit Adriatik Llalla, gazetari Bledi Mane këtë herë e çon gishtin e akuzës mbi familjes e ish Presaidentit Rexhep Meidani.

Mane prej ditësh ka nisur një sulm virtual me djalin e ish Presidentit, Denion Meidanin, me të cilin ka shkëmbyer replika të forta. Sipas gazetarit familja ka harxhuar 13 mijë euro për 1 javë.

“Gjithmonë kam besuar në pragmatizmin dhe tolerancën e tij. I avashtë si breshka por shpërthyes si tigër. I duruar me karar por racional i situatave te renda. Në presidencë nuk ndriti gjë por po shkelqen tani. E përdori Nano,Meta,Berisha dhe si kompesim të kohëve të vjetra kur nuk ia fërshëllente askush ka filluar bënarrogantin,të fortin,rebelin...
E morret me qafe kete Rexhep Meidanin. Ia ngritët mendjen që do të bëjmë kryeministër dhe la pushimet përgjysëm. Xhepi dhe familja e tij ishin duke bërë pushime luksoze e të shtrenjta”, shkruan Mane duke u ndalur veçanërisht te Denion Meidani.

“Denion Meidani ka zgjedhur pikerisht ishullin spanjoll te Ibizes për të prezantuar e për të pushuar Ish drejtori i kontrabandes se doganave shqiptare ka zgjedhur hotelin e shtrenjte Destino Ibiza ku çdo suitë ka pishinën e saj private dhe sic e shikoni nga fotot për një jave janë paguar 13 mijë euro. Pas argëtimeve shthurrese në Ibiza, Rexhepi me të tijët kanë vazhduar aventurat ne Paris dhe aty,pikërisht aty në kryeqytetin francez një telefonate e ka rinuar. E ka bërë me krahe:

-Rexhep urgjent ne Tiranë. Do bëhesh kryeminister. Do qerrojme Edi Ramen. Ne shtator krijohet qeveri teknike. Nisu urgjent dhe takohemi te hotel Grandi ne Bllok”, ironizon gazetari ndërsa shton:

“Mallkuar qoftë që ia prishet pushimet!”

ib3.jpg

 

ib.jpg

ib1.jpg

ib2.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.033692121505737
array(1) { ["section"]=> string(92) "pushimet-luksoze-te-rexhep-meidanit-ne-ibiza-e-paris-mane-s-ndal-sulmet-pushtet-e-para-48728" }