"Puthja" në murin e rrënuar nga makineria e luftës

Publikuar tek: kulture-art, më 17:23 03-12-2015

Një fotografi e mahnitshme e “Puthjes” nga Gustav Klimt, pikturuar në një ndërtesë të shkatërruar nga predhat dhe plumbat po shpërndahet masivisht në rrjetet sociale.

Besohet se piktura në ndërtesën e rrënuar në Siri është pikturuar nga Tammam Azzam, një artist sirian, mik i të famshmit Bansky.

“E zgjedh si një ikonë të dashurisë, si një mënyrë për të parë historitë e dashurisë pas murit të rrënuar nga makineria e luftës”, tha ai.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Luftar Paja ka ditën e lindjes, dedikimi i miqve të ngushtë nga SHBA: Po ngremë dolli për ty, vitet ikin po ne nuk jepemi…
Si kanë qenë shqiptarët në fund të viteve ’80 dhe fillimin e ’90...Fotot e rralla të papublikuara më parë »
Article Logic
Execution time: 0.040430068969727
array(1) { ["section"]=> string(54) "puthja-ne-murin-e-rrenuar-nga-makineria-e-luftes-26887" }