Putin ‘nuk lëshon pe’, vjen deklarata e parë pas dëbimit të 23 SPIUNËVE RUS: Veprim armiqësor

Publikuar tek: bota, më 17:07 14-03-2018 Putin ‘nuk lëshon pe’, vjen deklarata e parë pas dëbimit të 23 SPIUNËVE RUS: Veprim armiqësor Kryeministria e Britanisë së Madhe, Theresa May dhe Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin

Pas deklaratave të fuqishme që kryeministria angleze Theresa May dha ditën e sotme për dëbimin e 23 diplomatëve rus, ka ardhur edhe reagimi i parë nga Kremlini.

Ambasada ruse ka raportuar për mediat angleze se ditën e sotme diplomati Aleksandër Jakovenko është thirrur në Zyrën e Jashtme të Komonuelthit, ku u informua për shpalljen ‘non-grata’ të 23 diplomatëve të tjerë.

Përfaqësuesit e amabasadës e kanë cilësuar këtë veprim nga pala angeleze si një veprim armiqësor, të paparanueshëm dhe shumë të pajustifikuar. Ata e kanë konsideruar këtë akt të ndërmarrë nga Theresa May si dëbimin më të madh që nga koha e Luftës së Ftohtë.

Deklarata e May erdhi fill pas helmimit të një ish-spiuni rus në një park në Britaninë e Madhe. May tha se Britania kishte marrë vendimin e shkëputjes së kontakteve të nivelit të lartë me Rusinë, duke përfshirë edhe refuzimin e pjesëmarrjes në Kampionatin Botëror të futbollit.

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sulmi ndaj ish-agjentit, ashpërsohen tonet mes Rusisë e Britanisë, May ‘plas bombën’: Do dëbojmë 23 diplomatë
Vrasja e gazetarit investigativ, jep dorëheqjen kryeministri sllovak »
Article Logic
Execution time: 0.022313833236694
array(1) { ["section"]=> string(96) "putin-nuk-leshon-pe-vjen-deklarata-e-pare-pas-debimit-te-23-spiuneve-rus-veprim-armiqesor-113252" }